«ДІК» (дитячий ігровий комплекс)

ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ ВІДЕО ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ

Ви пам’ятаєте своє шкільне життя? Я теж: черга уроків і перерв… Зі школи приходиш втомлений, а ще й домашні завдання виконувати треба. А хотілося б прибігти зі школи задоволеним, а наступного дня знову із радістю йти на зустріч з новим і цікавим.

Коли я стала вчителем, то поставила собі завдання: наблизитися до ідеалу потреб учнів, зробити навчання більш комфортним та запобігти перевтоми.

На питання «Що треба зробити в школі для покращення відпочинку?», я отримала від школярів, батьків та колег пропозицію облаштувати на шкільному подвір’ї дитячий ігровий комплекс (ДІК). Ми всі добре розуміємо, що один зі шляхів запобігання перевтоми — це зміна видів діяльності, перехід від інтелектуальних вправ до фізичних і рухливих ігор. Ігрові майданчики — це чудове місце для захопливого дозвілля дітей, зона комфорту та здоров’я, де можна активізувати свою рухову діяльність під час гри, зняти статичну напругу і просто весело провести свій час.

Цей проект створюється для 362 учнів нашої школи від початкових класів до старшокласників, які вирішили займатись спортом на перервах та бути наставниками та тренерами для молодших школярів.

Проект «ДІК» вирішує не тільки проблему зменшення перевтоми школярів. У нашій шкільній родині 42 учні мешкають в іншому селищі. Підвіз цих дітей здійснюється автобусом на 7:45, а додому вони повертаються о 15:00. Після уроків їм доводиться годину або й більше чекати на транспорт. Тепер цей час вони можуть використати з користю для себе: відпочити на майданчику, позайматися на спортивних тренажерах та привчитись до здорового способу життя.

Я впевнена в тому, що й мешканці нашого мікрорайону теж будуть відвідувати наш ігровий майданчик «ДІК».

Обговоривши з дітьми проект, ми знайшли місце для його розташування та склали план реалізації:

розробка проекту «ДІК» (дитячий ігровий майданчик);

збір коштів (громада, спонсори, Інтернет);

облаштування майданчика;

придбання обладнання для ігор і його встановлення;

урочисте відкриття «ДІК»;

проведення щоденної спортивної години в ГПД;

організація спортивних свят для всієї школи або для групи класів;

проведення днів здоров’я і спорту, до яких залучатимуться учні всієї школи або окремі групи класів (початкова школа, основна школа, старша школа). Вони включають різні змагання з рухливих ігор.

На мій погляд, соціальний показник є найголовнішим в оцінці результату проекту, адже, безумовно, діти почнуть більше займатись фізкультурою та спортом, активізується мотивація здорового способу життя, учні будуть зацікавлені новими видами роботи на уроках фізичної культури. А найголовніше — учні зможуть зняти напругу від навчального процесу, перемкнути діяльність та зменшити перевтому.

Один зі шляхів — змістовне проведення дозвілля на ігровому майданчику, де зустрічаються менші й старші школярі, батьки з дітьми. При цьому старші є організаторами ігор для молодших, черговими, тренерами на тренажерах тощо. Молодші учні залучаться до змістовного проведення дозвілля, а старші — набудуть організаторських лідерських якостей, які, можливо, в майбутньому допоможуть в отриманні посад громадських тренерів, учителів фізкультури. Через дітей поступово розповсюдиться здоровий спосіб життя і на громаду.

Що потрібно Вартість, грн Кіл-ть Сума, грн

Спортивний комплекс «Рукохід» 11 104

Лабіринт-пазл 8 824

Тренажер «П’яточки» 3 260

Гойдалка-балансир «Малятко» 2 450

Тренажер «Повітряна прогулянка» 7 327

Дитячий велотренажер «Малявка» 6 581

Тренажер «Чарівна доріжка» 7 327

Послуги Нової пошти 600

Комісія платіжної системи та адмін. витрати GoF* 12,5% 6 782

Всього: 54 255

* — якщо після оплати усіх перелічених товарів та послуг лишаться гроші, вони підуть на підтримку статутної діяльності ГО «Центр інноваційної освіти „Про.Світ“».

Проект розроблено в рамках освітньої програми «Сходини» за підтримки Проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у 14 містах Донецької та Луганської областей. У разі проведення авторами успішної краудфандингової кампанії проект буде співфінансовано у розмірі 25 000 гривень.

/Files/images/01022018/kursant/gof_project_dik_img-700x384.jpg /Files/images/01022018/kursant/gof_project_dik_img2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 578

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.