Белименко Орина

Робота з напрямку « Моя літературна творча палітра»

Я, Белименко Орина, учениця 3-Б класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17.

Максим Горький сказав: «Хороша книга – просто свято». Це, дійсно, так, тому я читаю багато. Особливо мені подобаються твори про пригоди , казки про чародіїв, фей і чарівні речі. Казки можна читати в будь-якому віці, тому що вони цікаві та повчальні, а також приносять велике задоволення.

Ось чому мені захотілося спробувати свої сили в написанні казок і невеликих оповідань.

І я вирішила прийняти участь в міській конференції учнів дослідників з розділу «Моя літературна палітра».

Макарченко Микита

Доброго дня! Мене звати Макарченко Нікіта. Мені 7 років, навчаюсь у другому класі. Мене завжди захоплювала краса та розмаїття живої природи нашої країни. Відпочиваючи з батьками, часто спостерігаю за життям дерев. А допомагає мені в цьому науково-популярний журнал «Колосок». Адже на його сторінках – багато цікавих, пізнавальних, захоплюючих розповідей, оповідань, віршів, які відкривають безліч таємниць навколишнього світу. Найбільше мене зацікавила рубрика «Жива природа» , де я обрав для себе дослідницьку роботу з теми «Життєвий цикл дерев». Під час вивчення теми я довідався, що життя дерев подібне до життя людей. Дерева, як і люди, народжуються, ростуть, пошкоджуються, хворіють, старіють та помирають. Залежно від того, як дерева розвиваються від народження до смерті, змінюється і їх форма, і роль у лісовій екосистемі. Докладніше довідатись про життєвий цикл дерева можна, спостерігаючи, як воно росте і розвивається впродовж усього його життя. Більшість дерев розпочинає своє існування з насінини. Насінина проростає, якщо вона потрапляє на ділянку зі сприятливими умовами ґрунту, клімату і живлення. Молодий підріст повинен конкурувати з іншими деревами, кущами та травами за світло, поживні речовини і воду. Молоді деревця, які ростуть у густому лісі, повинні довгі роки чекати, аж поки старі дерева впадуть і звільниться прогалина у лісовому шатрі, що уможливить подальший розвиток підросту. Листя, кора, насіння, квітки, плоди та корені дерев служать поживою різноманітним тваринам. Дерева також надають притулок, затінок і схованку багатьом живим істотам. Наприклад, дупла старих дерев і нори між їх коренями служать схованкою для гнізд, лігв. Як і все живе, дерева зазнають хвороб і уражень. Буває, що фізичні пошкодження не знищують дерева, а спричиняють появу заглибин і отворів, де можуть поселятись і харчуватись комахи та інші тварини. Дерева, ослаблені внаслідок пошкоджень і хвороб, врешті-решт гинуть, падають на землю і зазнають розкладання. Після загибелі дерев, поживні речовини та інші елементи, які входять до їх складу, знову повертаються у ґрунт, щоби включитись у кругообіг, що проходить у лісовій екосистемі. Такий закон природи. Лісові велетні, відживши свій вік, стають частиною того самого ґрунту, який дав їм колись життя. Любіть і бережіть природу!/Files/images/Ybrbnf.jpg


Раскевич Кирило

Я, Раскевич Кирило, учень 3-Б класу, був неабияк вражений, побачивши в енциклопедії розмаїття кактусів. А коли дізнався, що вони квітнуть, захотів колекціонувати вдома і дослідити періодичність їх цвітіння. Розводити їх можна практично в будь-яких умовах, на підвіконні.

Кактуси - унікальні представники рослинного світу. Неповторні по формах, розмірам і забарвленням.

Вони підрозділяються на пустельні і лісові.

Нараховується кілька сотень пустельних кактусів. Мене зацікавило питання, як часто квітнуть ці кактуси

Виявляється, що деякі кактуси досить охоче квітнуть, спростовуючи легенду, що їхнє цвітіння відбувається раз на 100 років. Від пустельних кактусів можна очікувати, що вони зацвітуть по досягненні 3-4-річного віку. Потім вони починають квітнути щороку, особливо з настанням весни.

Як досягти, щоб пустельний кактус зацвів?

Секрет успіху полягає в тому, що квітки з'являються на молодих пагонах, а це вимагає належного догляду влітку й особливого дбайливого догляду взимку. Важливо також пам'ятати, що вміст у тісному горщику стимулює цвітіння.

Секрети догляду

Грунт. Готовий почвогрунт «Кактус» або по 1 частині дернової і листової землі, перегною, торфу, піску.

Освітлення. Люблять і вимагають яскравого світла, особливо взимку.

Полив. Навесні полив поступово збільшують. У період з пізньої весни до пізнього літа в міру необхідності і бажано теплою водою. Наприкінці літа й до настання зими, полив зменшують, поливаючи зрідка і потрошку.

Вологість повітря. Не вимагають додаткового обприскування й зволоження повітря.

Пересадка. Щорічно, у молодому віці. Новий горщик повинен бути трохи більший за попередній.

Розмноження. У більшості видів живці легко укоріняються навесні або влітку. Живці підсушують протягом декількох днів перед посадкою.

Хвостик Анастасія

/Files/images/2dsgfgfhd.jpg

Привіт усім! Я Настя Хвостик. Мені 20 грудня 2011 року виповнилося 7 років. Навчаюсь у 2 класі.

Проживаю я в мальовничому селі Неліпівка, біля якого протікає річка Кривий Торець.

У вільний від школи час я малюю. Дуже люблю читати. Але найбільше мені до вподоби писати вірші, і я хочу, щоб вони приносили радість людям. В майбутньому планую займатися улюбленою справою: писати вірші і розвивати себе як юного поета.

Кiлькiсть переглядiв: 620

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.